0505 118 40 07 Whatsapp hattımızdan da sipariş verebilirsiniz...
0505 118 40 07 Whatsapp hattımızdan da sipariş verebilirsiniz...
Sepetim 0,00 TL
Sebze Yemek Neden Önemlidir?

Çoğu sebze doğal olarak yağ ve kalori bakımından düşüktür. Hiçbirinde kolesterol yok. (Soslar veya baharatlar yağ, kalori ve / veya kolesterol ekleyebilir.) Sebzeler, potasyum, diyet lifi, folat (folik asit), A vitamini ve C vitamini dahil olmak üzere birçok besinin önemli kaynaklarıdır. Potasyum açısından zengin diyetler, sağlıklı kan basıncını korumaya yardımcı olabilir. Bitkisel potasyum kaynakları arasında tatlı patates, beyaz patates, beyaz fasulye, domates ürünleri (salça, sos ve meyve suyu), pancar yeşillikleri, soya fasulyesi, lima fasulyesi, ıspanak, mercimek ve barbunya bulunur. Eve sebze meyve hizmetinin en kalitelisi için artık bizimpazardan marketi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bursa sebze sipariş için tek yapmanız gereken neye ihtiyacınız olduğunu belirlemektir.

Genel sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak sebzelerden elde edilen diyet lifi, kan kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olur ve kalp hastalığı riskini azaltabilir. Lif, uygun bağırsak işlevi için önemlidir. Kabızlığı ve divertikülozu azaltmaya yardımcı olur. Sebzeler gibi lif içeren yiyecekler, daha az kalori ile tokluk hissi sağlamaya yardımcı olur.

Folat (folik asit) vücudun kırmızı kan hücreleri oluşturmasına yardımcı olur. Hamile kalabilecek çocuk doğurma çağındaki kadınlar, gıdalardan yeterli folat ve ayrıca takviye edilmiş gıdalardan veya takviyelerden 400 mcg sentetik folik asit tüketmelidir. Bu, fetal gelişim sırasında nöral tüp kusurları, spina bifida ve anensefali riskini azaltır. A vitamini gözleri ve cildi sağlıklı tutar ve enfeksiyonlardan korunmaya yardımcı olur. C vitamini, kesikleri ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olur ve dişleri ve diş etlerini sağlıklı tutar. C vitamini demir emilimine yardımcı olur.

 

Sağlık yararları

 

  • Genel olarak sağlıklı bir diyetin parçası olarak, diğer bazı yüksek kalorili yiyecekler yerine fincan başına daha düşük kalorili sebzeler gibi yiyecekler yemek, kalori alımını düşürmeye yardımcı olabilir.
  • Genel olarak sağlıklı bir diyetin parçası olarak sebze ve meyveler açısından zengin bir diyet yemek, kalp krizi ve felç dahil olmak üzere kalp hastalığı riskini azaltabilir.
  • Genel olarak sağlıklı bir diyetin parçası olarak bazı sebze ve meyveler açısından zengin bir diyet yemek, belirli kanser türlerine karşı koruma sağlayabilir.
  • Diyete sebze eklemek, birçok kişinin yeterince almadığı önemli besinler olan lif ve potasyum alımını artırmaya yardımcı olabilir.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et