0505 118 40 07 Whatsapp hattımızdan da sipariş verebilirsiniz...
Sepetim 0,00 TL
Taze Meyve ve Sebze Nasıl Seçilir?

Her meyve ve sebzenin tazeliğiyle ilgili kendi ipuçları vardır. Online alışverişte aşağıda anlatacağımız ipuçlarına dikkat edemezsiniz. Bu yüzden online sebze meyve alışverişi için güvenilir bir site tercih etmelisiniz. Özellikle Bursa taze meyve sebze odaklı çalışan bizimpazardan aşağıda belirtilen ipuçlarına göre seçerek eve sebze ve meyve gönderimi sağlamaktadır.

Markette gördüğünüz her meyveyi almadan önce olgun olup olmadığını anlamak için elinize alın ve ters çevirin. Yüzey büyük ölçüde pürüzsüz ve düz olmalı, sert ama kaya gibi sert bir yüzey olmamalıdır. Yüzeyin altında çukurlar hissederseniz, meyvenin eti muhtemelen nakliye sırasında zarar görmüştür veya yavaş yavaş çürümekte olduğunu anlamına gelmektedir. Fakat çok sert olan turunçgillerin içi muhtemelen kurudur. Ayrıca ağırlığa da dikkat edin: ağırlık, bir meyvenin özellikle portakal, limon, karpuz ve kavun ile ne kadar sulu olduğunu gösterebilir.

Meyveyi koklamakta tazeliği ve olgunluğunu anlama konusunda yardımcı olacaktır. Doğrudan burnunuza tutmanıza gerek yoktur, ancak ondan hafif bir aroma almalısınız. Güçlü bir aroma aşırı olgunluğa işaret edebilir ve eğer meyvenin biraz ekşi veya kokmuş aroması varsa, elinizde büyük olasılıkla çürümeye yakın bir meyve tutuyorsunuzdur. Hafif, tatlı bir koku, meyvenizin taze ve olgun olduğunun iyi bir göstergesidir. Kavun ve ananas söz konusu olduğunda koku özellikle önemlidir ki bunlar ilk dönemlerini geçince çok güçlü kokarlar, bu nedenle ne kadar hafif ve tatlı olursa o kadar iyidir.

Ağaçta olgunlaşmış meyvelerin yüzeyinde eşit bir renklenme olmalı ve koyu lekeler veya yüzeyinde beyaz çizgiler veya renkler olan turunçgillerden kaçınılmalıdır. Meyveler için aynı kurallardan bazıları sebzeler için de geçerlidir. Sebzenin yüzeyine dikkat edin, eşit renkte olduğundan ve her tarafının sert olduğundan emin olun. Salatalık, biber, soğan ve patates gibi sebzelerin çoğunda mümkün olduğunca sert olmalarına dikkat etmelisiniz. Meyvede aradığınız nazik şeyler bile sebzelerin aşırı olgunlaştığını gösterebilir. Tüm bilgilere dikkat ederek seçilen taptaze meyve ve sebzeleri bizimpazardan marketinden gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Şimdilik Bursa sebze meyve eve teslim hizmeti vermekte olan bizimpazardan sizi kendi ailesi görmekte ve bu şekilde hareket etmektedir.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu